Biz Kimiz, Ne Yapıyoruz?

Bu proje Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen bir projedir. Projemiz toplumda dayanışma ve yardımlaşma bilincini artırmak, toplumsal barış ve huzura katkıda bulunmak amacıyla sosyal ve toplumsal sorumluklarının farkında olan, aktif vatandaş modeli olarak çevresine duyarlı ve toplumsal sorunlara çözüm arayışında olan bireylerin eğitime destek vermek isteklerini çıkış noktası olarak almıştır. Proje eğitime destek vermek isteyen, sosyal sorumluluklarının farkında olan vatandaşlarımızın “Eğitime nasıl destek verebiliriz?“ talepleri üzerine geliştirilmiş bir projedir.

Eğitim destekçileri ile okullarımızı güvenli bir platformda buluşturmayı görev edindik ve ortaya ”SENİN SAYENDE“ projesi çıktı. Bu proje ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasında, okullarımızın ders araç-gereçlerinin tamamlanmasında bizlere yardımcı olmak isteyen, destek vermek isteyen vatandaşlarımıza kapılarımızı açıyoruz. Peki bunu nasıl yapıyoruz? İhtiyaçlar Okul Müdürü veya Yardımcısı, Okul-Aile birliği Başkanı, Rehber Öğretmen ve Sosyal Yardımlaşma / Kızılay Kulübü Rehber Öğretmeninden oluşan bir komisyon tarafından okullarımıza gönderdiğimiz öğrenci belirleme kriterleri de göz önünde bulundurularak belirleniyor. Okul komisyonlarınca belirlenen öğrenci ve okul ihtiyaçlarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Senin Sayende komisyonu olarak onaydan geçiriyoruz ve sitemizde yayınlıyoruz.

Öğrencilerimizin kimliklerini gizli tutuyor ve karşılanan ihtiyaçları da aynı hassasiyetle kendilerine ulaştırıyoruz. İhtiyaçlar okullarımıza tutanakla teslim ediliyor ve yine tutanakla ihtiyaç sahibi öğrencimize teslim ediliyor. Projemizde nakdi yardım kabul etmiyoruz sadece ihtiyaçların karşılanması noktasında destek alıyoruz. Projemiz Fethiye Kaymakamlığı izni ile yürürlüğe girmiştir. Paydaşları; Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, Yardım Dernekleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Okul Aile Birlikleri ve Mahalle Muhtarlıklarıdır. SENİN SAYENDE, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kar amacı gütmeyen bir sosyal sorumluluk projesidir.